26 Ağustos 2010 Perşembe

su misali zaman...

yoğun istek üzerine yine burdayım:P hadee barii karalayayım bi iki satır bişeyler diyordum da;
-heyy Allah'ım fonda arabesk bi şarkı çalarken blog yazılır mı? yine duygusala bağlicam olayı. Fazıl'ın çemkirmesinden sonra canım arabesk çekiyor. hemde en hasını en damarını dinler oldum:D Kibariye "senin kadar kimse sevmiyor ANNE" diye feryad figan! acaba öylemidir gerçekten? neyseee geçen müslüm de dinledim o kadar da fena değiller canım fazılı onlar kadar da dinleyebileceğimi düşünmüyorum.

günler birbirini kovalayıp duruyor işte böylece.geçen günlerin içinde babaanneciğimi de kaybettik. 10 evlat, 108 torun sahibi kadıncağız 2 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra yalnız yapayalnız vefat etti! bizim için en üzücü tarafı bu oldu. yanında olmak, elini tutmak, fani dünyadan ayrılırken çıktığı son yolculukta ona manen destek olmak isterdik ama olmadı! şimdi babacığımla, en sevdiceği oğluyla koyun koyuna yatıyorlar. inş mekanları cennettir. her geçen gün onları daha çok özlüyoruz. her duruma uygun bi manisi bir türküsü olurdu neşeli şen hali hep gözümüzün önünde. son yıllarda geçmişe daha çok döner bir çırpıda nasıl gelin olduğunu, başkalarından satın aldığı arazileri, 7 gelin aldığını, 3kız gelin ettiğini anlatırdı. sitemleri, serzenişleri olurdu ama az sonra döner bi mani bi türkü ortam değişmiş. inş ahirette de şen olursun babaannem Rabbim rahmetiyle muamele etsin inş.

ben yine duygusal takıldım sanırım bi yüzümü yıkasam iyi olucak. devam ederiz tekrar şimdilik hoşçakal günlük...

2 yorum:

  1. başın sağolsun köylü kızı. ama babannen çok şanslı kadınmış düşünsene o kadar torunu var.. harika bir şey Allah mekanını cennet etsin inşallah.

    YanıtlaSil
  2. Allah razı olsun canım, dostlar sağolsun(bu ne demekse!)gerçekten herkese nasip olmaz arkasından rahmet dileyecek, onun için dua edecek bir topluluk.hiç kimse gelmese torunları kaldırırmış cenazesini:))

    YanıtlaSil